anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Dünya Politika Konferansına Katıldı

Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN, Güney Kore’nin başkenti Seul’de 8-10 Aralık 2014 tarihlerinde düzenlenen 7. Dünya Politika Konferansına (World Policy Conference-WPC) katıldı.

Uluslararası ilişkiler alanında bilimsel araştırmalar yürüten, konferans ve tartışma forumları düzenleyen Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü ("Institut Français des Relations Internationales"- IFRI) tarafından her yıl gerçekleştirilen toplantı marjında, “Avrupa ve Doğu Asya’da Güvenlik Yönetişimi”nden, “Küresel Çerçevede Afrika”ya, “Avrasya’nın Jeopolitiği ve Jeoekonomisi”nden “Ticaret ve Politika İlişkisi”ne kadar pek çok uluslararası konu ele alındı.

Konferansta ülkemizi Bakan Yardımcımız Mehmet CEYLAN temsil etti. Bakan Yardımcımız CEYLAN, ayrıca, toplantının üçüncü gününde gerçekleştirilen Öğlen Oturumu’nda bir konuşma gerçekleştirdi ve Türkiye’nin geçtiğimiz on yıl içerisinde edindiği kalkınma tecrübesi ile ilgili olarak katılımcılara bilgi verdi.

Bu çerçevede Bakan Yardımcımız, makroekonomik göstergeler, sosyal alanda yapılan reformlar, fiziksel altyapıda yapılan iyileştirmeler, 10. Kalkınma Planı ile Dönüşüm Programları, bölgesel kalkınma ve kalkınma yardımlarında yaşanan artış gibi hususlarda önemli mesajlar verdi.

 
 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır