anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• Kopenhag Ziyaret Raporu
Harran Üniversitesi ile Danish Technological Institude arasında Harran Üniversitesi Kampüsünde Yapılacak olan Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi İçin İş Birliği Anlaşması İmzalandı. 

Ülkemizin ve GAP bölgesinin artan enerji ihtiyaçlarının karşılanması, GAP bölgesinin yenilenebilir enerji potansiyelinin belirlenmesi, kullanılması ve diğer birçok amaca hizmet etmesi planlanan GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi için Harran Üniversitesi ile Danish Technologi Institude (DTI) arasında ikili iş birliği anlaşması imzalanmıştır. İş birliği anlaşmasının imzalanması için 12 – 14 Mart 2012 tarihleri arasında, Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet CEYLAN'ın, Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Halil MUTLU'nun, Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Sadrettin KARAHOCAGİL’in Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Bülent YEŞİLATA'nın ve bölgenin üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir teknik gezi yapılmıştır. 
 
Yapılan teknik gezide yapılması planlanan enerji merkezinin teknik detaylarının görüşülmesinin yanı sıra, Danimarka'da ve Avrupa’nın birçok bölgesinde hizmet veren DONG enerji şirketi yöneticileri ile, Kopenhag bölgesinde hizmet veren birçok yeşil enerji şirketi Türk Heyeti'ne bilgilendirme toplantısı yapmıştır. 
 
Görüşmeler sırasında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Bülent YEŞİLATA, projenin teknik detaylarını içeren bir sunum yapmıştır. 

Yapılan teknik gezide ayrıca Danimarka Dış İşleri Bakanlığı yetkilileri heyetimizi ağırlayarak projemize destek verdiklerini ve her türlü iş birliğine açık olduklarını ifade etmişlerdir.
 
Heyet Danimarka Dış İşleri Bakanlığı'nda görüşmelerde bulunmuştur. 

Üniversitemiz ile Danish Technological Institude arasındaki iş birliği anlaşması 13.03.2012 tarihinde DTI’nın Kopenhag'daki kampüsünde yapılmıştır. 
 
İş birliği Anlaşmasını Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Halil MUTLU imzalamıştır. 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır