anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• Irmak - Karabük - Zonguldak Demiryolu Hattı Temel Atma Töreni

Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan, 15 Mayıs 2012 Salı günü Karabük Garı'nda gerçekleştirilen Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyon ve Sinyalizasyon Projesi'nin temel atma törenine katıldı.

Toplam maliyeti 227.216.605 Avro olan ve 194.469.209 Avro’luk bölümü Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Mali Yardım Fonundan (IPA) sağlanan hibe kaynak ile gerçekleştirilecek “Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyon ve Sinyalizasyon Projesi”nde ilk önce tren trafiğinin yoğun olduğu Ülkü-Karabük-Zonguldak etabı yapılacak. Bu etabın 24 ayda tamamlanması planlanırken projenin tamamı 48 ayda bitirilecek.

Temel atma törenine; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, TBMM eski Başkanı ve  Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan, Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Ulaştırma Komiseri Siim Kallas, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, birçok protokol üyesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
 
 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır