anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• Şahinbey'de Final Gecesi

Şahinbey'de Ramazan etkinliklerinin final gecesinde sahne alan Fatih Sultan Mehmet Korosu, Türkçe, Boşnak, Arapça, İngilizce ve Osmanlıca söylediği ilahilerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Farklı enstrümanlarla ilahiler seslendiren koro gece boyunca ayakta alkışlandı. 

 

YENİ ŞAFAK / GAZİANTEP


Şahinbey Belediyesi Ramazan etkinliklerinin son gününde sahne alan Bosna, Hırvat ve Sırp öğrencilerden oluşan Saray Bosna Fatih Sultan Mehmet Korusu izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Grup Başkanvekili Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Meclis üyeleri ve binlerce vatandaşın katıldığı gece animasyon gösterileri, ortaoyunu ve Aşuk ile Maşuk'un sahne almasıyla başladı. Dostluğu, barışı ve kardeşliği simgeleyen Fatih Sultan Mehmet Korosu sahnede Türk bayrağı açarak Türkiye'yi çok sevdiklerini ve Türkiye'yi anne ülke olarak gördüklerini ifade ettiler. Farklı enstrümanlarla ilahiler seslendiren koro gece boyunca ayakta alkışlandı. Gecenin sonunda Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Milletvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Bosna Fatih Sultan Mehmet Korosu'na günün anısına çiçek ve hediye takdim ettiler.CEYLAN: RAMAZAN TADIYLA YAŞANDI

 

Ramazan'ın anlam ve manasına uygun bir gece yaşadıklarını ifade eden Mehmet Ceylan, 'Bizlere bu geceyi yaşatan Fatih Sultan Mehmet Korosu'na ve yine aynı şekilde bütün Ramazan gecelerini Gaziantep'te eşsiz bir şekilde kutlamasına vesile olan Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na çok teşekkür ediyorum. İşte Ramazan'ı ramazan tadında yaşamak buna dense gerek" dedi. Şahinbey Belediyesi'nin kendilerine muhteşem bir gece yaşattığını kaydeden Milletvekili Ahmet Aydın, 'Şahinbey Belediyemizi bu güzel hizmetlerinden dolayı kutluyorum. Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek'ten gelen Fatih Sultan Mehmet Korosu'na kucak dolusu sevgilerimizi sunuyoruz" diye konuştu. Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, Ramazan etkinliklerinin sunucusu ve sanatçısı Reha Yeprem'e günün anısına sedef sandık takdimi yaparak, yıllardır kendisini TV'lerde ve bu tür organizasyonlarda dinlediğini söyledi. Geceye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Milletvekili Mehmet Sarı ise, "Fatih Sultan Mehmet Korosu'nu bu güzel geceden dolayı tebrik ediyorum. Yaptığı hizmetlerden dolayı Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na da ayrıca teşekkür ediyorum. Tek kelime ile muhteşem bir gece oldu" diyerek çiçek takdimi yaptı. Beş gün boyunca düzenlenen ramazan etkinliklerine katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Tahmazoğlu ise, Fatih Sultan Mehmet Korosu'na unutulmaz bir gece yaşattıkları için yürekten teşekkür ettiğini dile getirdi. 


 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır