anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• Sayın Mehmet Ceylan TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı ve Uluslararası KOBİ Şurası Açılış Törenine Katıldı
Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ceylan, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı ve Uluslararası KOBİ Şurası açılış töreninde yer aldı.
 
Açılış töreninin ardından Uluslararası KOBİ Şurası’na katılan Ceylan 2023 Hedefleri ve KOBİLER adlı panelde Türkiye’deki KOBİ’lerin çalışmalarını ve hedeflenen noktaları 2023 hedefleri doğrultusunda değerlendirdi.
 
TÜMSİAD tarafından düzenlenen, açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı ile eşzamanlı olarak gerçekleşen Uluslararası KOBİ Şurası 2023 Hedefleri ve KOBİ’ler adlı panelle çalışmalarına başladı. Panelde Türkiye’nin 2023 hedefleri ve KOBİ’lerin bu hedeflere katkıları masaya yatırıldı.
 
Panele Şura Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halit YANIKKAYA başkanlık yaptı. Panelde Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa SEVER, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU ve Kanada Calgary Üniversitesi’nden Prof. Dr. Beverly DHALBY konuşmacı olarak yer aldı.
 
Türkiye’de KOBİ’lerin 2023 vizyonu çerçevesinde yapmış olduğu çalışmaların ele alındığı panelde, KOBİ’lerin önündeki engeller ve 2023 vizyonu doğrultusunda KOBİ’lere verilmesi gereken destekler görüşüldü.
Kanada Calgary Üniversitesi Kamu Politikaları Okulu ve İktisat Bölümü öğretim üyesi Beverly DHALBY, Kanada’da KOBİ’lerin daha önce yaşamış olduğu problemlerden örnekler sunarak, Türkiye’de izlenmesi gereken yol haritası hakkında konuklara bilgiler aktardı.
 
Kanada’da 90’lı yıllarda KOBİ’lerin yaşamış olduğu kimlik sorunlarına değinen ve bu sorunların ciddi çalışmalar sonunda önemli bulgularla çözüme kavuştuğunu aktaran Dhalby, Türk ekonomisinin son zamanlardaki yükselişi ile KOBİ’lerin daha da güçleneceğini ve 2023 hedefleri doğrultusunda amacına ulaşacağını ifade etti.
 
Panel
2023 Hedefleri ve KOBİ’ler
 
Moderatör
Prof. Dr. Halit YANIKKAYA, Şura Düzenleme Kurulu Başkanı
 
Panelistler
Prof. Dr. Beverly DHALBY, Kamu Politikaları Okulu ve İktisat Bölümü, University of Calgary, Kanada
Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı
Mustafa SEVER, Ekonomi Bakan Yardımcısı
Mehmet CEYLAN, Kalkınma Bakan Yardımcısı
İsmail YÜCEL, Gümrük ve Ticaret Müsteşar Yardımcısı
 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır