anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa anasayfa  
• 3. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GELİŞMEKTE OLAN KÜÇÜK ADA DEVLETLERİ (SIDS) KONFERANSINA KALKINMA BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN’IN KATILIMI KONUSUNDA BASIN AÇIKLAMASI

29 Ağustos 2014

 

3. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GELİŞMEKTE OLAN KÜÇÜK ADA DEVLETLERİ (SIDS) KONFERANSINA KALKINMA BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN’IN KATILIMI KONUSUNDA

BASIN AÇIKLAMASI


3. BM Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri (SIDS) Uluslararası Konferansı Samoa’nın başkenti Apia’da 1-4 Eylül 2014 tarihlerinde düzenlenecektir. Konferansın teması ‘‘kalıcı ve gerçek ortaklıklar yoluyla Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri’nde sürdürülebilir kalkınma’’ olarak belirlenmiştir.


Konferansta ülkemizi Kalkınma Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ceylan’ın başkanlığında Dışişleri ve TİKA görevlilerinden oluşan bir heyet temsil edecektir.


Anılan Konferans Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri’nin başta iklim değişikliği ve doğal afetler olmak üzere karşı karşıya olduğu sorunların gündeme getirilmesi ve çözüm yollarının ele alınması bakımından önemli bir vesile teşkil etmektedir. Esasen bu ülkelerin sorunları konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla 2014 yılı Uluslararası SIDS Yılı olarak ilan edilmiştir.


Kalkınma işbirliği alanında yükselen donör olarak nitelenen ülkemiz son yıllarda SIDS grubunda yer alan ülkelere yönelik kalkınma yardımlarını da önemli miktarda artırmıştır. SIDS 3. Uluslararası Konferansına üst düzey bir heyetle katılınması, SIDS’lere siyasi düzeyde verdiğimiz desteğin teyidi ve SIDS’lerle ülkemiz arasındaki kalıcı ortaklıklarların da göstergesidir.

 
 
 
    Her Hakkı Saklıdır